LIGA SŽ: 4. KOLO

výsledky, tabulky, kanadské bodování – zpravodaj4

Zpravodaj:

V sobotu 10.1 se odehrálo 1. ligové kolo tohoto roku (4. celkově) a zároveň jsme se přesunuli do druhé půli celé soutěže. Bohužel toto kolo zatím asi s nejmenší účastí vůbec. Prvním soupeřem tohoto dne bylo Karlínské Spektrum, které nás momentálně předehnalo v celkové tabulce a posunulo nás na průběžné čtvrté místo, ačkoliv jsme v utkání s ním remizovali. Musím dodat, že především zásluhou V. Merty, který dával vyrovnávací gól v poslední půl minutě zápasu a doslova ho (myslím až na třetí dorážku do brány dostrkal). Našim dalším soupeřem byla Praha 2B z konce tabulky. Snad ještě nikdy jsem neviděl naše hráče se takto trápit s vstřelením gólu. Praha 2(B) nasadila zdá se stejnou taktiku jako v případě jejich mladších a hrála kompletní beton. Už to pomalu vypadalo, že nakonec uhrají svojí první remízu a zároveň první ligový bod, ale znovu se nám v závěru zápasu podařilo z mého pohledu už nemožné a tak alespoň ten jeden gól nám zachránil bod v tabulce. Další zápas byl proti Jižnímu městu, které v posledních kolech začalo hrát celkem pěkný florbal, nicméně špatný start v lize jim udělil horší startovní pozici a tak ač se může zdát, že jsou tabulkově pod námi jednalo se o velmi vyrovnaný zápas. Bohužel nakonec z našeho pohledu ne zcela dotažený dokonce. Prohra 1:2 nás pravděpodobně stála toho dne umístění. Posledním zápasem kola bylo utkání proti momentálně druhé Praze 6, kde už se naplno projevilo vyčerpání a únava hráčů – naši podlehli 3:0. Myslím, že pokud budeme chtít příště zabojovat bylo by potřeba dotáhnout konečně plnou sílu, protože s polovinou hráčů to pravděpodobně nepůjde. Jedinou výhodou v této kategorii je celková vyrovnanost všech týmů a tak i nevelké bodové náskoky v tabulce, což by ještě nakonec mohlo zamíchat celkovým pořadím. Koneckonců máme před sebou ještě tři kola. Tedy… ještě, nebo už jen?

Individuální hodnocení hráčů: (TP: 0 – 100)

Matěj Andensan +40TP
Marek Benda +80TP
Merta Hynek  +60TP (v tomhle případě se jedná spíše o body za účast + přihlížím k jednomu zápasu ve kterém jsi nastoupil)
Merta Vilém  +100TP (100+10 za Extra bojovnost)